Charakteristika studia

Úspěchu vstříc

Chceš si vybírat vysokou školu podle toho, jestli tě bude bavit, a ne podle toho, jestli máš šanci u přijímacích koušek? Zajímají tě pouze ty nejlepší? Přesně v takové pozici jsou naši absolventi. Matematická třída tě výborně připraví nejen na studium matematiky – co jiného by taky člověk čekal – ale taky na téměř jakékoliv jiné studium. Pravidelným cílem našich absolventů je MFF UK a další technicky zaměřené školy (VUT, ČVUT, …). Kromě toho se však úspěšně hlásí i na práva, medicínu, FAMU, studium mezinárodních vztahů… Všichni si s sebou odnášejí sebevědomí, vytrénované logické myšlení a kontakty na potenciálně velmi úspěšné spolužáky.

Naši absolventi

Důkazem kvality matematických tříd jsou i úspěchy našich absolventů. Průměrný absolvent GMK je nadprůměrně úspěšný člověk a ti nejlepší tvoří elitu. Z našich studentů se postupem času stávají vědci, vrcholoví manažeři, špičkoví IT odborníci, právníci, lékaři… Studoval u nás jak vrchní ředitel České národní banky Vladimír Tomšík, tak spisovatel Miroslav Žamboch.