Nadační fond Copernicus

Nadační fond COPERNICUS byl zřízen 2. září 1999 byl při Gymnáziu M. Koperníka v Bílovci jako nástupnická organizace Nadace Copernicus, která byla založena v květnu 1994,  a je zapsán u Krajského obchodního soudu v Ostravě  v oddílu N, vložce číslo 215.

Ze statutu Nadačního fondu:

1. podporovat naplnění duchovních a humanitních projektů v oblasti vzdělávání a výchovy mladých lidí, zvlášť studentů GMK v Bílovci
  2. přispívat svými prostředky k modernizaci výchovného procesu GMK v Bílovci
  3. propagovat úspěchy žáků GMK
  4. oceňovat nejlepší absolventy školy
  5. podporovat sportovní a kulturní aktivity studentů a učitelů
  6. podporovat mezinárodní kontakty studentů a učitelů
  7. navazovat a udržovat kontakty s absolventy školy.

Zdroji nadačního fondu jsou dobrovolné příspěvky a dary jednotlivců, organizací nebo instituci. Prostředky nadačního fondu mohou být použity pouze v souladu s jeho statutem. Prostředky jsou účelově vázány, účel užití může být stanoven již při získávání prostředků.

Revize hospodaření se provádí jedenkrát ročně. Revizorem Nadačního fondu je paní Ing. Zuzana Bialíková.

Zápisy o hospodaření fondu: